NEWS

Pomorskie górą na Światowych Targach Turystyki w Szhanghaju

Województwo Pomorskie odniosło duży sukces podczas Światowych Targów Turystyki w Szhanghaju przyciągając liczną grupę odwiedzających i zdobywając dwie ważne nagrody przyznawane przez organizatorów targów. 

Pomorze i Chiny - wspólna droga rozwoju

9 maja 2016 roku (poniedziałek) w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym o godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami miasta Wenzhou i chińskimi firmami. 

SIAL Shanghai 5-7 maj

Zapraszamy na targi dla eksporterów produktów spożywczych do Chin SIAL 2016. 

Misja Prezydenta RP do Chin

Trwa przyjmowanie zgłoszeń na wyjazd na Szczyt Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (16+1) oraz Poland-China Trade and Investment Forum.  

Targi China-Expo Warszawa

V Targi China Expo Poland. 17-19 września 2015 Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, Warszawa.

Polska sztuka ludowa w Chińskiej Galerii Narodowej w Pekinie

Do 16 września mieszkańcy Pekinu mogą poznać polski etnodesign. Wystawa „Od źródeł do inspiracji. Motywy etniczne w polskim wzornictwie” przybliży Chińczykom polską tradycję wzornictwa ludowego w nowoczesnym wydaniu.

Polonistyka na Guangdong University of Foreign Studies

26 września na Guangdong University of Foreign Studies w Kantonie rozpoczęła ceremonia utworzenia kierunku "polonistyki" oraz ceremonia podpisania umowy o współpracy między GUFS a Uniwersytetem Gdańskim. 

Zrozumieć Chiny - czyli PR24 o Chinach

Korespondent Polskiego Radia Tomasz Sajewicz i jego goście przybliżają słuchaczom współczesne Chiny. W programie usłyszymy także Wojciecha Jakóbca - współtwórcę projektu Sina.pl. 

Nowe drogi współpracy z Chin do Europy

Zachęcamy do lektury tekstu Dominika Mierzejewskiego na temat niedawnego spotkania premierów państw Europy Środkowej i Chin.

"Chiny w Dziesięciu Słowach"

Nowość na polskich półkach. Polski przekład wyśmienitej książki chińskiego pisarza Yu Hua, już do nabycia w wydawnictwie Dialog. 

Jia Zhangke na All About Freedom Festival

18 października gdańska widownia miała okazję spotkać się ze światowej sławy chińskim reżyserem Jia Zhangke, który promuje swój nowy film: "Dotyk grzechu".

I Forum Regionalne Polska-Chiny

Zapraszamy do udziału w I Forum Regionalnym Polska - Chiny – spotkania władz, przedstawicieli i przedsiębiorców regionów i miast Polski i Chin.

Natematchin.pl

Rzetelny i wyważony serwis informacyjny dotyczący współczesnych Chin i Azji.